Ile trwa rozwód?

Z uwagi na przewodnią tematykę naszego portalu bardzo często odwiedzany jest on przez kobiety. Niestety część z nich martwi się nie tylko zasiłkiem macierzyńskim, ale też innymi sprawami, które niejedonokrtonie związane są z rozwodem. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam artykuł skierowany do tych z Was, które przygotowują się do rozstania z mężem zastanawiając się nad tym ile trwa rozwód. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu będzie to dla Was jasne.

Przy rozwodzie wszystko jest względne

Z założenia zdecydowana większość rozpraw w sądach rozciągnięta jest w czasie, podobnie jest właśnie z rozprawą i procesem rozwodowym. Musisz jednak mieć świadomość, o czym dokładnie napisano na serwisie: https://www.blizejprawa.pl/prawo-rodzinne/ile-trwa-sprawa-rozwodowa/, że długość trwania rozwodu w dużej mierze zależy od samych rozwodzących się, a także od amtosfery i warunków, w jakich się rozstają.

Krótka sprawa rozwodowa trwać może nawet 5 tygodni, z czego najwięcej czasu zajmuje okres pomiędzy złożeniem pozwu, a przeprowadzeniem pierwszej rozprawy w sądzie, której termin po prostu nigdy nie jest wyznaczany wcześniej, niż kilka tygodni po złożeniu papierów. Jeśli więc chcecie rozwieźć się szybko, bezpolenie i bez orzekania o winie, to Wasz rozwód zakończyć się może nawet w ciągu tych wspomnianych 5 tygodni. Inaczej jest jednak w odmiennych przypadkach.

Jeśli w Waszym małżeństwie doszło do zdrady, jesteście mocno pokłóceni, chcecie dochodzi się do prawa do majątku lub o to kto zawinił, to musicie nastawić się na długą i męczącą drogę, która trwać może nawet kilka lat! Tak, uwierz, że kwestie majątkowe bardzo wydłużają zamknięcie całej sprawy!

A ile trwał rozwód w Waszym przypadku?