Dlaczego powinieneś skorzystać z usług profesjonalnego prawnika, gdy odniesiesz obrażenia w wypadku samochodowym?

Dlaczego powinieneś skorzystać z usług profesjonalnego prawnika, gdy odniesiesz obrażenia w wypadku samochodowym?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług profesjonalnego prawnika, jeśli uczestniczysz w wypadku samochodowym. Chociaż możesz być osobą odpowiedzialną za skłonienie firmy ubezpieczeniowej drugiej strony do pokrycia wszelkich szkód lub obrażeń, nie będziesz w stanie samodzielnie dochodzić niezbędnych roszczeń.

Twój prawnik od wypadków samochodowych dopilnuje, abyś złożył oficjalne roszczenie w swojej firmie ubezpieczeniowej tak szybko, jak to możliwe, co czasami może okazać się trudne, jeśli nie znasz prawa. Jeśli odniesiesz obrażenia w wypadku spowodowanym własnym prowadzeniem pojazdu, drugi kierowca ma pełne prawo pozwać Cię za wszelkie obrażenia lub szkody, których doznał. Z tego powodu ważne jest, aby w wypadku samochodowym skorzystać z usług doświadczonego prawnika zajmującego się obrażeniami ciała.

Zgłaszając roszczenie z tytułu wypadku do swojego ubezpieczyciela, może się okazać, że trudno jest zrozumieć stosowaną procedurę i wtedy pojawia się prawnik od wypadku samochodowego. Jeśli nie masz pewności co do szczegółów określonej procedury, będziesz musiał zatrudnić ekspert, który wyjaśni Ci wszystkie kwestie prawne. Będziesz także musiał złożyć zeznanie osobie prowadzącej dochodzenie w sprawie wypadku, do której może zgłosić się Twój prawnik i pomóc Ci w tym procesie.

Po zdarzeniu będziesz musiał dostarczyć osobie prowadzącej badanie wypadku kopię raportu policyjnego. To pokaże wszystkich świadków, którzy widzieli, jak miał miejsce wypadek, ale powinieneś również przekazać im pisemny raport zawierający szczegółowe informacje na temat wszystkich obrażeń, które odniosłeś w wyniku wypadku. Zapewni to, że będziesz w stanie uzyskać odpowiednią pomoc lekarską i nie zniechęci Cię fakt, że nie masz własnych obrażeń.

Twój prawnik od wypadku samochodowego będzie mógł ocenić Twoją sprawę i określić wysokość odszkodowania, do którego jesteś uprawniony. Kwota, jaką możesz otrzymać, może zależeć od wielu czynników, w tym od tego, ile obrażeń spowodował wypadek, jak są one poważne oraz od zakresu wszelkich trwałych uszkodzeń ciała. Jeśli Twoje obrażenia były poważne, będziesz musiał udowodnić, że to był powód wypadku, co może pomóc prawnikowi w udowodnieniu, że padłeś ofiarą umyślnego działania.

Jeśli raport z wypadku wskazuje, że winę popełnił inny kierowca, będziesz musiał również przedstawić dowody, że tak jest. Oznacza to, że będziesz musiał dostarczyć policji wszelkie raporty i zdjęcia zrobione na miejscu zdarzenia.

Znajdź swojego prawnika z BazaDoradcow.pl