Czy da się zaciągnąć pożyczkę na obce dane?

Kilka tygodni pojawił się u mnie Pan Mariusz, który chciał mi dać atrakcyjną robotę za atrakcyjne wynagrodzenie. Mocno mnie to zaskoczyło, lecz cieszyłem się z powodu tego, że mam sposobność dopomóc moim rodzicom i coś zaoszczędzić.

Prawdę mówiąc gościa wcześniej nie znałem, bo przyjechał do mnie ot tak z anonsu – w dodatku osobiście przyjechał z wymienionymi papierami. Umowę podpisałem z powodu tego, że nie było na niej nic co miałoby prawo mnie odstraszyć – przejrzałem ją dokłębnie. Od ponad tygodnia czasu nie otrzymuję informacji co z moją pracą, a do tego faceta nie mam numeru telefonicznego. Czy jest taka możliwość, że mogłem paść ofiarą a moje dane adresowe będą użyte do zaciągnięcia chwilówki? Gdzie mogę zgłosić takiego rodzaju zachowanie?

Na podstawie tego co Pan napisał nie jest możliwe zaciągnięcie pożyczki jedynie mając Pana dane osobowe z dowodu i podpisu. Aby zaciągnąć kredyt powinno zjawić się osobiście w banku ze swoim dowodem. Doradzam profilaktycznie poinformować służby policyjne, chociaż na chwilę obecną sugeruję przeczekać około 10 dni.