Czy da się zaciągnąć pożyczkę na obce dane?

Kilka tygodni pojawił się u mnie Pan Mariusz, który chciał mi dać atrakcyjną robotę za atrakcyjne wynagrodzenie. Mocno mnie to zaskoczyło, lecz cieszyłem się z powodu tego, że mam sposobność dopomóc moim rodzicom i coś zaoszczędzić.

Prawdę mówiąc gościa wcześniej nie znałem, bo przyjechał do mnie ot tak z anonsu – w dodatku osobiście przyjechał z wymienionymi papierami. Umowę podpisałem z powodu tego, że nie było na niej nic co miałoby prawo mnie odstraszyć – przejrzałem ją dokłębnie. Od ponad tygodnia czasu nie otrzymuję informacji co z moją pracą, a do tego faceta nie mam numeru telefonicznego. Czy jest taka możliwość, że mogłem paść ofiarą a moje dane adresowe będą użyte do zaciągnięcia chwilówki? Gdzie mogę zgłosić takiego rodzaju zachowanie?

Na podstawie tego co Pan napisał nie jest możliwe zaciągnięcie pożyczki jedynie mając Pana dane osobowe z dowodu i podpisu. Aby zaciągnąć kredyt powinno zjawić się osobiście w banku ze swoim dowodem. Doradzam profilaktycznie poinformować służby policyjne, chociaż na chwilę obecną sugeruję przeczekać około 10 dni.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *