Alimenty na dziecko

Jeśli bierzemy ślub i osoba, z która mamy dziecko okazuje się być jednak totalną pomyłką, jeśli chodzi o nasz życiowy wybór w tej sytuacji decydujemy się na rozwód. Z pewnością dziecko, które posiadamy w większości przypadków zostaje przyznane matce i tym samym ojciec dziecka ma obowiązek płacenia co miesiąc alimentów, które z pewnością obciążą nieco budżet ojca dziecka.

Oczywiście musi on wywiązywać się z tego właśnie obowiązku, gdyż również jest ojcem dziecka i także ma wpływ na jego życie, może już w mniejszym stopniu, ale jednak zawsze pozostanie ojcem. Rzecz jasna alimenty i ich wysokość zleżą również od dochodów małżonków oraz całej sytuacji materialnej, jaką przedstawia się danej instancji sądowej. Alimenty płaci się za dziecko, które nie osiągnie wieku dojrzałości, czyli do osiemnastego roku życia dziecka.

Z pewnością rozwód nie jest sprawą przyjemną, a alimenty i wszystkie inne rzeczy dotyczące naszego dziecka nie rekompensują mu braku, na co dzień jednego z rodziców, z którym przykładowo spędził swoje dzieciństwo.